logo

Tuesday 26th of March 2019

Baza firm


Reklama
Dzieci na weselu PDF Drukuj Email

 

Dzieci na weselu

 

 

            Dzieci na weselu ? kłopot czy nie? Zdecydowanie nie, jeśli odpowiednio wcześnie zbierzemy informacje na temat ilości najmłodszych gości, ich wieku, ewentualnie zainteresowań. To na pewno pomoże zaplanować i zorganizować dla nich takie weselne atrakcje, które sprawią, że zadowolone będą nie tylko dzieci, ale i ich rodzice także

Nie ma co ukrywać, że obecność maluchów na weselu to dodatkowe koszty. Płaci się przecież za posiłki dla dzieci (w zależności od ich wieku), są to dodatkowe miejsca przy stole.

Jeśli już zdecydujemy się na zaproszenie milusińskich, to postarajmy się, by dobrze się bawili zarówno ich rodzice jak i one. Nie jest przyjemnie, kiedy dzieci biegają wśród tańczących par, wędrują miedzy stołami, albo nie odstępują na krok panny młodej.

Żeby uniknąć takich sytuacji, zacznijmy od wyznaczenia miejsc dla nich i ich rodziców. Najlepiej posadzić takich gości blisko drzwi, by ułatwić w razie potrzeby wychodzenie z pomieszczenia i nie przeszkadzać innym gościom.

            To młoda para decyduje o tym, czy zatrudni kogoś, kto zajmie się dziećmi podczas weselnej zabawy. Animator czy ktoś ze znajomych wcieli się w rolę opiekuna? Ważne, żeby tak zaplanował i poprowadził zabawy, by dzieci w nich chciały brać udział.

Możemy się pokusić o wcześniejsze (przynajmniej miesiąc przed weselem) spotkanie z dziećmi zaproszonymi na uroczystość. Dziewczynkom zaproponujmy sypanie kwiatków przed parą młodą w dniu ślubu. Byłoby na pewno ciekawie, gdyby młode damy wystąpiły w jednakowych sukienkach, ale koszty związane z ich uszyciem pokrywają młodzi. Chłopcom natomiast proponujemy sypanie konfetti po wyjściu z kościoła.

Modnym stało się wręczanie gościom weselnym pamiątkowych figurek czy czekoladek. Mogą to zrobić w imieniu młodej pary ?weselne? dzieci, oczywiście pod opieką dorosłej osoby.

Bywa i tak, że przygotowuje się oddzielny stół dla dzieci i oddzielne menu. Można i tak, ale przy takim stole cały czas towarzyszy małym gościom opiekun.

Jeśli nowożeńcy zdecydują się na zatrudnienie organizatora zabaw dla milusińskich, to ten przed ?przejęciem opieki? nad nimi powinien poprosić rodziców o nieingerowanie w zabawy ich pociech.

            Dzieci nie lubią nudy, nie chcą zbyt długo uczestniczyć w tej samej zabawie, więc organizatorzy muszą tak zaplanować zajęcia, by nie było monotonii. Nie zawsze najmłodsi są znajomymi, dlatego przed rozpoczęciem zabawy trzeba ich ze sobą poznać, zintegrować. Owo poznanie się może się odbyć po obiedzie, po pierwszych tańcach dorosłych, kiedy orkiestra odpoczywa .Żeby ich ośmielić, proponuję włączyć do zabawy rodziców. Na parkiecie rodzice i dzieci tworzą koło. Powtarzając rytmicznie: raz, dwa, trzy, raz, dwa, trzy? poruszają się w kółko. Zatrzymują się, dzieci tworzą koło wewnętrzne, a rodzice zewnętrzne, obydwa koła kręcą się, ale w przeciwnych kierunkach. Po chwili znowu się zatrzymują i pozostają na swoich miejscach. Osoba prowadząca prosi, by każde z dzieci powiedziało głośno swoje imię, a następnie wręcza maluchom po balonie na sznurku i mazaku. Prosi, by wraz z rodzicami namalowali na balonie uśmiechniętą buźkę i napisali swoje imię. Dzieci zabierają balony i znowu tworzą wewnętrzne kółeczko. Oba koła kręcą się tak jak poprzednio. Kiedy wszyscy zatrzymują się, prowadzący zabawę prosi, aby dzieci odwróciły się do rodziców, ukłoniły się i głośno podziękowały za zabawę. Prosi także, aby każde z nich swój balonik przywiązało do krzesła, na którym siedzi i wróciło na parkiet bez rodziców. Od tej chwili dzieci pozostają pod opieką osoby prowadzącej zabawy dla nich .

Gry, zabawy dla dzieci, zajęcia plastyczne i inne nie mogą izolować maluchów od reszty gości, więc należy wcześniej zdecydować, gdzie będą się bawić najmłodsi. Może to będzie hol, może wydzielona część sali, w której bawią się wszyscy, może otwarte pomieszczenie przylegające do Sali. Wszystko zależy od lokalu. Niektóre zabawy, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, mogą odbyć się na dworze. Nie należ jednak pozostawać tam zbyt długo i izolować dzieci od weselnych uroczystości. Na pewno każde z nich niecierpliwie czekało na udział w weselu, więc nie możemy ich pozbawić oglądania pierwszego tańca pary młodej, obecności przy podziale tortu czy uczestnictwa w oczepinach. Bywa, że maluchy wraz z dorosłymi wznoszą pierwszy toast, oczywiście wcześniej zakupionym szampanem bezalkoholowym. Wspólna fotografia z parą młodą będzie nie tylko pamiątką, ale i jedną z weselnych atrakcji.

Jak już było powiedziane, dzieci lubią uczestniczyć w różnych zabawach. Może więc dobrym pomysłem byłoby przygotowanie ?kącika plastycznego?. To nic innego jak stół, na którym będą się znajdować kredki, farby, mazaki, kartki do rysowania. Maluchy będą tworzyć, np. portret państwa młodych, bukiety kwiatów, kosz słodyczy i inne rysunki. Mogą wspólnie ułożyć życzenia ? każde dziecko jedno krótkie zdanie, np. ?1) Życzymy młodej parze,2) żeby zawsze się uśmiechali, 3) żeby byli szczęśliwi, 4) żeby długo żyli itd. Wykonane rysunki, przygotowane życzenia przedstawiają, kiedy orkiestra odpoczywa.

Dość popularną i efektownie wyglądającą zabawą jest taniec pary młodej pod parasolem wśród unoszących się nad nimi baniek mydlanych, które puszczają dzieci.

Ważne! Trzeba pamiętać o przygotowaniu drobnych nagród dla dzieci i na zakończenie zabaw wręczyć je maluchom. Najlepiej, gdyby to zrobili państwo młodzi.

Sporo propozycji zabaw dla dzieci znajdziecie na urodziny-dziecka.pl

 

Kto jest Online

Na stronach naszego serwisu przebywa teraz 61 gości 

Ankieta

Czym chciał(a) byś pojechać do ślubu ?
 

Copyright www.weselny-serwis.pl.