logo

Wednesday 27th of March 2019

Baza firm


Reklama
Jak zawiązac krawat - różne węzły PDF Drukuj Email

Wiązanie krawata sprawia kłopot wielu mężczyznom. Jednakże przy takiej okazji jak ślub, wesele, lub inna oficjalna uroczystość jest to bardzo przydatna umiejętność zarówno dla panów jak i dla pań. Przyszła żona powinna pamiętać, że od zawsze powtarzało się przysłowie "idealna żona powinna umieć świetnie gotować i wiązać krawaty ". Poniżej znajdziecie wskazówki, jaki krawat najlepiej pasuje na różne okazje i w jaki sposób wykonać dobry węzeł.
Należy pamiętać, że węzeł znajduje się blisko twarzy, miejsca, na które najczęściej spogląda nasz rozmówca, więc jego i wykonanie ma duże znaczenie dla ogólnego wizerunku. Dobrze zawiązany krawat powinien być umieszczony  symetrycznie, mocno się trzymać, a jego węższa końcówka powinna być niewidoczna, schowana w szlufce krawata lub koszuli, między guzikami.
Krawat powinien być dobrze dobrany do okazji, na jaką go zakładamy jak i do stroju, w jakim będziecie się prezentować. Na co dzień, do biura bardziej odpowiednie będą krawaty w jasnych odcieniach, natomiast na wieczór zdecydowanie należy dobierać krawaty mniej krzykliwe w ciemniejszej tonacji. Dobirerając strój na tzw. oficjalne okazje trzymajmy się zasady:  jedna z górnej części garderoby mężczyzny powinna być gładka, bez żadnych deseni deseni. Jeżeli wybraliście krawat w paski, a wasza marynarka ma fakturę, koszula w tym przypadku powinna być gładka jednokolorowa.

Większość krawatów dostępnych na rynku ma standardową długość, więc już podczas zakupu należy sprawdzić, czy jego długość będzie odpowiednia do postury osoby która będzie go nosiła. Dobrze zawiązany krawat powinien lekko dotykać górnej części paska od spodni. W tabeli znajdziecie zestawienie, jaki dobrać węzeł do różnego typu krawatu, na różne okazję i... krok po kroku instrukcję wiązania krawatów.


alt

 


Krok po kroku tajniki wiązania krawatu.


Węzeł Kent

alt


Węzeł Półwindsorski

alt

 

Węzeł Skrzyżowany

alt

 

Węzeł Podwójny windsorski

alt

 

 

Węzeł Nicky

alt

 

 

Czytaj także:

 


 

Kto jest Online

Na stronach naszego serwisu przebywa teraz 23 gości 

Ankieta

Czym chciał(a) byś pojechać do ślubu ?
 

Copyright www.weselny-serwis.pl.