logo

Wednesday 27th of March 2019

Baza firm


Reklama
Nauki Przedmałżeńskie za granicą PDF Drukuj Email

nauki za_granica   Decydując się na ślub kościelny, konkordatowy lub mieszany, para młoda musi pamiętać o uczestnictwie w obowiązkowych naukach przedmałżeńskich. Co zrobić jednak, kiedy tymczasowo lub na stałe przebywacie za granicą a ślub pomimo wszystko chcielibyście wziąć w Polsce ?

Postawą jest skontaktowanie się z parafią, w której planujecie zawarcie związku małżeńskiego w Polsce. Należy upewnić się, jakiego rodzaju zaświadczenie powinniście przedstawić, aby otrzymać sakrament ślubu.  Nie ma żadnych przepisów, które ograniczałyby odbycie nauk przedmałżeńskich, w innej niż planowany ślub parafii zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Zatem uczestnictwo w naukach można zaplanować w każdym katolickim kościele na świecie bez żadnych ograniczeń począwszy od krajów Europejskich, poprzez Azje, Afrykę, Australię i USA, jak również w każdym języku świata. Dla tych, którzy mogą pozwolić sobie na powrót do kraju chociażby na weekend wprowadzono tz. "Weekendowe nauki przedmałżeńskie", dostępne są już w coraz większej ilości parafii w Polsce. Tego typu nauki to intensywne całodzienne spotkania przez jeden weekend, a nie jak normalnie ok 2-3 miesięcy po ok 2h raz w tygodniu. Należy jednak pamiętać, że nauki odbywają się, co jakiś czas, więc należy je dobrze rozplanować w czasie.

Wynika z tego, że, pomimo, iż nie przebywacie stale na terenie Polski to nie powinno być żądnego problemu ze zorganizowanie i uczestnictwem w naukach przedmałżeńskich za granicą, czy w formie intensywnego kursu w Polsce. Należy jednak pamiętać, że podstawą zawsze powinno być omówienie waszej sytuacji z księdzem z parafii gdzie planujecie zawarcie związku małżeńskiego, bo jak niejednokrotnie się okazuje, każda parafia ma swoje tradycje lub też wewnętrzne ustalenia. Aby uniknąć niepotrzebnych problemów i stresów, należy wszystko najpierw dokładnie ustalić m.in. rodzaj zaświadczeń, jakie będziecie musieli dostarczyć po ukończonych naukach przedmałżeńskich za granicą.

Standardowymi dokumentami, które wymagane są, jako zaświadczenia o odbyciu nauk przedmałżeńskich za granicą są: kwestionariusz przedmałżeński oraz list przewodni, który wydany zostanie przez parafie, w której odbywacie nauki przedmałżeńskie.

 

 

Czytaj także :


 

 

 

Kto jest Online

Na stronach naszego serwisu przebywa teraz 19 gości 

Ankieta

Czym chciał(a) byś pojechać do ślubu ?
 

Copyright www.weselny-serwis.pl.