logo

Wednesday 27th of March 2019

Baza firm


Reklama
JEŚLI WESELE , TO I DOBRA ZABAWA PDF Drukuj Email

  Żeby goście weselni dobrze się bawili , trzeba stworzyć dobrą atmosferę. Służą temu, m.in., różnego rodzaju zabawy.

Ważne, by nie było ich w nadmiarze, bo przecież na weselu jest wiele innych atrakcji Tym niemniej, na pewno pomogą gościom się poznać, rozluźnić i zachęcą do wspólnych tańców. Wśród tych zabaw będą konkursy, więc warto wcześniej ustalić z 'młodymi', jakie mogą przewidzieć nagrody.(Mogą to być np. małe buteleczki alkoholu, słodycze, owoce, całus od panny młodej lub od pana młodego, inne- w zależności od pomysłowości organizatorów zabaw).

Oto kilka propozycji takich zabaw:

1.      'Sto lat' Po obiedzie, kiedy goście zaliczą już kilka tańców, prosimy o powstanie rodziny i gości zaproszonych ze strony pana młodego. Panów z tejże grupy prosimy o napełnienie kieliszków. Wszyscy stojący, na znak orkiestry, śpiewają sto lat i wznoszą toast za rodzinę panny młodej. Teraz prosimy o powstanie wszystkich gości zaproszonych ze strony panny młodej. Ich zadanie jest identyczne- odśpiewanie sto lat i wzniesienie toastu za rodzinę pana młodego. Następnie wszyscy śpiewają sto lat, wznoszą toast za państwa młodych i na komendę orkiestry każdy głośno krzyczy swoje imię.

2.      'Poznajmy się' Kiedy goście są na parkiecie, prosimy, by utworzyli dwa koła. Wewnętrzne koło to panowie, zewnętrzne- panie. Orkiestra gra walca, kółka kręcą się w przeciwne strony. Kiedy muzyka cichnie, panowie odwracają się do partnerek, przedstawiają się i przez chwilę tańczą z zapoznaną partnerką. Po chwili orkiestra znowu cichnie, znowu tworzą się kółka i tak kilka razy.

3.      'Sport to zdrowie' Na parkiet prosimy kilka par. Na karteczkach, wcześniej przygotowanych należy napisać nazwy kilku dyscyplin sportowych, np.

  -jazda na nartach

  -jazda konna

  -jazda figurowa na lodzie

  -jazda na koniu

  -boks

  -karate

Następuje losowanie, a później pary tańczą wylosowaną dyscyplinę.

 

4.  'Taniec z balonami' Do konkursu staje kilka par. Wygrywa para, która najdłużej utrzyma się na parkiecie. Pary tańczą z balonami, które na początku tańca przytrzymują czołami. Ponieważ w trakcie tańca balony będą się przesuwały, a tańczący muszą je podtrzymywać bez pomocy rąk, jest zabawnie i wesoło. Odpada para, której balon albo pęknie, albo ucieknie. Zwycięzcami zostają ci ,którzy najdłużej utrzymają się na parkiecie.

5.  'Taniec z marynarką' W podobnym stylu jak poprzedni jest taniec z marynarką. Na znak dany przez orkiestrę, mężczyźni zdejmują marynarki, przewlekają je na lewą stronę i zakładają ponownie. Partnerka może pomagać. Odpada para, która wykona tę czynność jako ostatnia, a wygrywa para , która jako jedyna pozostanie na parkiecie.

6.  'Pociąg'  To popularna zabawa. Warto ją zaproponować, kiedy na parkiecie jest wiele par. Rolę maszynisty powierzamy albo pannie młodej, albo panu młodemu. Im pewnie łatwiej będzie zachęcić do zabawy siedzących przy stole. Wszyscy poruszają się w rytm znanej piosenki 'Jedzie pociąg z daleka'. Kiedy melodia cichnie, jeden z członków orkiestry informuje, do jakiej stacji dojechali i w tym momencie grają melodię kojarzącą się właśnie z tym krajem. Za każdym razem goście muszą odtańczyć ów taniec. Dobrze, jeśli orkiestra zaopatrzy się w gwizdek i za każdym razem odgwiżdże odjazd pociągu w dalszą trasę.

Przykładowe stacje:

Praga- poleczka

Wiedeń-walc

Rosja- kazaczok

Hiszpania- korrida

Grecja- zorba

Warszawa-polonez

Mogą być inne tańce. To zależy od inwencji orkiestry.

7.  'Odbijany' Na parkiet proszonych jest kilka par i jedna osoba, której po wyjściu na parkiet wręcza się szczotkę. Wszystkie pary tańczą w rytm muzyki, a kiedy muzyka cichnie i prowadzący zabawę krzyknie: 'Odbijany!', panowie proszą do tańca inną partnerkę. Kto nie zdąży, tańczy z miotłą.

8.  'Rewia mody' Wcześniej przygotowuje się worek pełen różnych ubrań, w tym także damską bieliznę, ale i np. płetwy, maskę do nurkowania, gogle. Do zabawy prosimy kilka par, które tańczą w kółku. Pośrodku koła stawia się worek z ubraniami. Orkiestra gra jakąś skoczną melodię, a kiedy melodia cichnie, tancerze podbiegają do worka i każdy stara się wybrać coś dla siebie. Natychmiast ubiera na siebie wybraną rzecz. Kiedy orkiestra ponownie zaczyna grać, tancerze znowu tańczą w kółku. Po chwili kolejna przerwa i kolejne wybieranie stroju. Aż do wyczerpania strojów. Teraz następuje pokaz mody. Uczestnicy zabawy stają jeden za drugim i w tak muzyki idą środkiem sali, prezentując swój strój. Nagrodę otrzymuje ten, kto otrzymał najwięcej braw. Ta zabawa jest świetna. Śmiechu co niemiara.

9. 'Buciki panny młodej'  Zabawa, która cieszy się powodzeniem w wielu regionach kraju. Zwykle jest tuż przed oczepinami. Ktoś z gości zabiera pannie młodej bucik. Wykupić go musi pan młody. Ceną jest alkohol. Zwykle wykupujących wspomaga orkiestra, przyśpiewując, np. tak : ' Panie młody, panie młody! Wykup bucik pannie młodej. A ten bucik jest malutki, więc postawisz litra wódki. Jeśli zaraz nie wykupisz, to pół litra nam dorzucisz ' .

10. 'Płeć dziecka' Tę zabawę proponuje się po oczepinach. Para młoda siada nakrzesłach plecami do siebie. Orkiestra gra jakąś melodię, po zakończeniu której   młodzi odwracają się do siebie. Jeśli oboje obejrzą się w tym samym kierunku, będzie chłopiec. Jeśli popatrzą w przeciwne strony- będzie dziewczynka. Zabawę powtarza się tyle razy, ile dzieci chcą  mieć nowożeńcy.

11. 'Sto lat pod dyrygenturą młodych' Orkiestra zaprasza na parkiet gości ze   strony pana młodego. Śpiewają oni sto lat, a pan młody dyryguje. Teraz zapraszani są goście ze strony panny młodej i pod jej dyrygenturą śpiewają sto lat. A teraz obie grupy śpiewają sto lat , a państwo młodzi dyrygują. Pod dyrekcją orkiestry wszyscy śpiewają 'gorzko'. Teraz orkiestra zaprasza wszystkich do tańca.

12. 'Wałek' Wszyscy chętni do zabawy stają w kółku- pani, pan, pani, pan itd. Zabawę rozpoczynają państwo młodzi. Uczestnicy zabawy podają sobie wałek, trzymając go, np. między kolanami albo pod brodą, albo między kolanami, albo pod pachą. Przy przekazywaniu wałka nie wolno używać rąk. Odpada z zabawy ten, kto zgubi wałek.

13. 'Zgodni czy nie ?' Państwo młodzi siedzą na krzesłach. Oddzielamy ich kotarą (to może być obrus  trzymany przez świadków). Para nowożeńców otrzymuje po dwie kartki z napisami: panna młoda- 'ja' i 'on' oraz pan młody- 'ja' i 'ona'.

- kto pierwszy zaproponował randkę?

- kto pierwszy powiedział : "Kocham Cię"

- kto będzie trzymał kasę?

- kto lepiej gotuje?

- kto ma fajniejszych teściów?

- kto będzie zmywał po obiedzie?

- kto pierwszy zasypia w łóżku?

- kto pierwszy po kłótni wyciąga rękę na zgodę?

- kto będzie głową rodziny?

Osoba prowadząca zadaje pytania, państwo młodzi odpowiadają podnosząc odpowiednie karteczki.

14. 'Balony' Wcześniej przygotowuje się napompowane balony, a w nich ukrywa się karteczki. Może to zrobić zespół muzyczny albo świadkowie. Balony uwiązane są na drutach, lub na długich sznurkach. Przekłuwają je na zmianę państwo młodzi i głośno odczytują treść ukrytych karteczek.                                                                     

"Będę zawsze słuchać mądrych rad teściowej.'

'W kuchni będę przebywać rzadko.'

'Moim miłym obowiązkiem będzie podawanie śniadań do łóżka w soboty i w niedziele.'

'Pilot od telewizora będzie należał do mnie.'

'Kasą będę rządzić ja.'

'To ja będę wstawać w nocy do dziecka.'

'Decyzja o wyjściu do kina i wybór filmu będą należeć do mnie.'

'Ja będę mieć pierwszeństwo w korzystaniu rano z łazienki.'

' Zmywanie naczyń będzie moim miłym obowiązkiem.'

'To ja w soboty będę sprzątać mieszkanie .

 

 

Czytaj także :

 

 

Kto jest Online

Na stronach naszego serwisu przebywa teraz 22 gości 

Ankieta

Czym chciał(a) byś pojechać do ślubu ?
 

Copyright www.weselny-serwis.pl.