logo

Tuesday 26th of March 2019

Baza firm


Reklama
Zawiadomienie o uroczystości zaślubin. PDF Drukuj Email

   Z rożnych względów nie jesteśmy w stanie zaprosić na  wesele wszystkich krewnych i znajomych , ale chcielibyśmy, by uczestniczyli w ceremonii zaślubin. Zawiadamiamy ich więc o uroczystości ślubnej, pamiętając, by zawiadomienie miało równie elegancką formę jak zaproszenie. Tekst zawiadomienia może być podobny do tego na zaproszeniu, a słowo: ZAWIADOMIENIE winno znaleźć się na pierwszej stronie.

A oto propozycja:

Ewa Kowalska i Jan Nowak , pragnąc podzielić się radosną nowiną z Państwem    

Zofią i Janem Kwiatkowskimi, zawiadamiają, że 10 lipca 2009 roku o godzinie 16  
w Kościele Parafialnym pod Wezwaniem Św. Jacka w...wstąpią w związek małżeński.
Będzie nam miło , jeśli nasze zaślubiny odbędą się także w Waszej obecności.   
                                                                                                        Narzeczeni : Ewa i Jan
W dniu 10 lipca 2009 roku Ewa Kowalska i Jan Nowak złożą małżeńską przysięgę
i podpiszą AKT MAŁŻEŃSTWA w Urzędzie Stanu Cywilnego w...o godzinie 16 ,
o czym zawiadamiają Państwa Zofię i Jana Kwiatkowskich.
                                                                                                        Narzeczeni:  Ewa i Jan

Propozycje cytatów:
1) "Miłość jest najwyższą siłą wszechświata , to ona wprawia w ruch gwiazdy."                                                                                                       Alighieri Dante
2) "Życie bez miłości to czarodziejska latarnia bez światła."                                                                                                                                                                                                  J.W.Goethe
3) "Miłość jest radością świata, słońcem życia, wesołą melodią na pustyni."                                                                                                       Bolesław Prus
   
   Warto w tym miejscu nadmienić , że zawiadomieni o ślubie nie są zobowiązani do kupna prezentu , ale w dobrym tonie jest obecność na ślubie , złożenie życzeń i obdarowanie młodych kwiatami. Przyjmuje się też u nas zwyczaj powiadamiania o ślubie kilka dni po jego zawarciu. Taki sposób zawiadamiania stosujmy , np. wobec partnerów w interesach albo wobec znajomych zamieszkałych w innej miejscowości.
    Współpracownicy- zawiadamiać czy nie o ślubie? Zawiadamiać ! Nie ukryje się przecież faktu zamążpójścia czy ożenku. Ponadto przyjęło się, że po weselu organizuje się w pracy poczęstunek. Jest to zazwyczaj ciasto , kawa i szampan.
By nie wręczać każdemu z osobna zawiadomienia , można (w porozumieniu z szefostwem) zawiadomić o ślubie ,np. po jakimś wspólnym zebraniu. Trzeba poinformować , kiedy, gdzie, o której godzinie odbędzie się ślub.
Może tak?: "Kochani, korzystając z okazji naszego wspólnego spotkania, pragnę Was zawiadomić, że w dniu 10 lipca 2009 roku wstąpię w związek małżeński . Moim wybrankiem jest Jan Kowalski. Ślub odbędzie się w.... o godzinie 16. Mnie i mojemu narzeczonemu będzie bardzo miło , jeśli zechcecie wziąć udział w naszej uroczystości zaślubin."
Niektórzy, po wygłoszeniu ogólnego zaproszenia na ślub, wręczają każdemu z osobna zawiadomienie.
    Trzeba także pamiętać, by ustalić z szefostwem możliwość tzw. poczęstunku.
Sądzę, że taki sposób zawiadomienia o ślubie usatysfakcjonuje koleżanki i kolegów z pracy.Pewnie chętnie przybędą na uroczystość zaślubin.

Zawiadomienie o ślubie to też forma dzielenia się radością z zamążpójścia czy ożenku.Dzielcie się więc nią z bliskimi i znajomymi.

 

 

Kto jest Online

Na stronach naszego serwisu przebywa teraz 63 gości 

Ankieta

Czym chciał(a) byś pojechać do ślubu ?
 

Copyright www.weselny-serwis.pl.