logo

Tuesday 26th of March 2019

Baza firm


Reklama
W jakim stroju stanie na ślubnym kobiercu pan młody? PDF Drukuj Email
  Miło patrzeć na parę młodą , gdy ich stroje dobrze się ze sobą komponują. Warto więc wcześniej przedyskutować , w jakich strojach złożą przysięgę małżeńską.
Jeśli panna młoda zdecyduje się na suknię stylową , to dla pana młodego odpowiedni będzie frak . Ten strój należy do wytwornych .Szyje się go z czarnej wełny. Nie ma zapięcia z przodu. Dwa rzędy guzików są jedynie ozdobą . Poły z przodu są obcięte, z tyłu - wydłużone. Spodnie ?bez mankietów, a po zewnętrznej stronie nogawek- ozdobne jedwabne lampasy. Do fraka jest konieczna biała koszula ze sztywnym gorsem i sztywnymi mankietami. Kołnierzyk powinien mieć zagięte różki , natomiast guziki koszuli winna kryć tzw. listwa . Dopełnieniem elegancji tego stroju jest biała muszka. Do fraka trzeba założyć czarne lakierki.
Znawcy mody uznali frak za strój wieczorowy, więc przed podjęciem decyzji o wyborze tego ubioru, trzeba wziąć pod uwagę porę ślubu i scenerię , w jakiej się odbędzie.

A może smoking ?
Jeśli tak , to w czarnym kolorze, z wełny. Marynarka ma charakterystyczny dla tego stroju kołnierz szalowy , wykładany czarnym jedwabiem. Spodnie , tak jak w wyżej opisanym stroju ?z jedwabnymi lampasami na zewnętrznych szwach nogawek. Jednym z ważnych elementów tego ubioru może być szeroki czarny pas , zwany hiszpańskim, ale dopuszczalne są inne kolory pasa, np. bordowy , stalowy , srebrny.
Być może przyszły pan młody zdecyduje się założyć kamizelkę , która również do smokingu świetnie pasuje. Bez względu jednak na to , czy to będzie pas ,czy kamizelka , trzeba dobrać muchę w tym samym kolorze.
Jaka koszula? Biała , z listwą kryjącą guziki , z tradycyjnym albo łamanym kołnierzykiem, z półsztywnym gorsem .
Niektórzy panowie decydują się na surdut , znany też jako żakiet angielski , czasami nazywany jaskółką . Zwykle szyje się go ze wełny. Marynarka tego stroju ?w czarnym lub szarym kolorze jest przedłużona z tyłu . Spodnie-sztuczkowe (w szaro-czarne pionowe paski) , bez mankietów. Koszula ? biała, gładka z łamanym kołnierzykiem i sztywnymi mankietami , które będą zapięte spinkami. Pod szyję- krawat, lub plastron w szarym kolorze.
Wielu panów wybiera jednak do ślubu garnitur. A trzeba przyznać, że jest w czym wybierać. Będzie to garnitur na szczególną okazję , więc powinien być uszyty z dobrego materiału. Prócz tego musi spełnić kilka innych warunków:
- dobrze leżeć,
- być dopasowanym do sylwetki i urody,
- dawać dobre samopoczucie.
Na pewno nie jest bez znaczenia kolor tego stroju. Czarny ,granatowy, grafitowy, popielaty, ecru czy inny? Wybór zależy od przyszłych małżonków , którzy pewnie zadbają o zgodność w dobieraniu
kolorystyki ubiorów.
Jeśli suknia oblubienicy nie będzie biała , to pan młody mógłby wystąpić w jasnym garniturze, do którego założy kamizelkę albo krawat w kolorze sukni.
Ponieważ bardzo ważna w garniturze jest marynarka, warto wiedzieć , że powinna sięgać poniżej pośladków. Rękawy marynarki ? do nadgarstków.
Co z długością spodni? Otóż, nogawka ?do połowy obcasa, kant powinien łamać się na bucie.
UWAGA! Nie zapina się ostatniego guzika ani w garniturze, ani w kamizelce.
No i kilka słów o koszulach. Ciągle na pierwszym miejscu są białe, ale coraz częściej panowie zakładają ecru albo jasne pastele. Niezmiennie obowiązuje biała koszula, jeśli panna młoda będzie w białej sukni.
Mankiety koszuli powinny wystawać 0,5-1cm spod rękawów marynarki.
Bez względu na to, czy garnitur będzie kupowany w sklepie, czy w salonie mody ślubnej , czy będzie szyty na miarę, trzeba zadbać o to , by był w garderobie na 3-4 tygodnie przed weselem.
W dniu zaślubin pana młodego obowiązują: elegancja, szyk i wdzięk. I na pewno tak będzie, jeśli wybierze dla siebie odpowiedni strój.
 

Kto jest Online

Na stronach naszego serwisu przebywa teraz 18 gości 

Ankieta

Czym chciał(a) byś pojechać do ślubu ?
 

Copyright www.weselny-serwis.pl.