logo

Sunday 17th of February 2019

Baza firm


Reklama
WELON, DIADEM, TIARA, KWIATY WE WŁOSACH... ? PDF Drukuj Email
   Welon od bardzo dawna był nieodłącznym elementem stroju panny młodej. Przed laty symbolizował jej niewinność.
W obecnych czasach jest dodatkiem do ślubnej kreacji. Właściwie dobrany do sukni czyni pannę bardziej powabną i tajemniczą , podkreśla jej osobisty wdzięk . Welony są szyte z tiulu lub szyfonu , więc ich zwiewność sprawia , że suknia nabiera jeszcze większego uroku.
Pytanie , jaki wybrać ,gdy do dyspozycji są welony : długie, długie jak tren ,średniej długości, krótkie albo składające się z dwóch warstw. Ten ostatni pięknie się prezentuje i robi wrażenie , szczególnie w kościele. Krótszą częścią panna młoda może przesłonić twarz, a dłuższą zasłonić ramiona i plecy. Podczas wesela natomiast można odpiąć dłuższą część ,co umożliwi pannie młodej swobodniejszą zabawę. Gładkie, haftowane, ozdabiane perełkami, lamówką , koronką, kryształkami , białe, ecru - duży wybór, ale trzeba uzależnić go od stylu sukni. Do kreacji retro - welon długi , zwiewny aż do ziemi. Długi welon dobrze też pasuje do sukni przylegającej do ciała lub do sukni w kształcie litery A, ale warunek - panna młoda nie jest niska i nie o zaokrąglonych kształtach. Do prostej - krótszy, wykończony lamówką albo haftem. Jeśli suknia jest z trenem - welon powinien być dłuższy niż tren. Krótszy - do talii i upięty z tyłu głowy. Taki jest odpowiedni do kreacji z gorsetem lub z przedłużanym stanem , w której dół ma kilka warstw i jest na szerokiej halce.
TiaraPanie o filigranowej budowie ciała powinny wybrać welon do ramion. Identycznego wyboru winny dokonać damy o krótkich włosach.
Bardzo ważne , by welon nie był strojniejszy od sukni , a jego wykończenia , żeby nie odbiegały od jej dekoracyjnych  elementów. Obowiązuje zasada: Zdobna suknia- gładki welon, gładka suknia - welon haftowany lub koronkowy, suknia atłasowa - welon wykończony lamówką.
Jak upiąć ten dodatek? Odpowiedź trzeba dobrze przemyśleć , biorąc pod uwagę także fryzurę koczek , czy włosy długie rozpuszczone do ramion, czy krotka fryzurka.
Niektóre panie decydują się na inny dodatek - diadem , tiarę , ozdobny grzebień albo kwiaty lub kwiat we włosach. Tak też może być pięknie.
   Zakładając w dniu ślubu diadem, dziewczyna spełnia swoje marzenie z dzieciństwa o byciu księżniczką , bo w baśniach nosiły diademy właśnie one. Wygląda bardzo efektownie , szczególnie , gdy dziewczyna ma rozpuszczone włosy.
Można też założyć tiarę. To stożkowate nakrycie głowy jest bardzo uroczyste i może stanowić piękny dodatek do stroju panny młodej.
Są na rynku dostępne pięknie zdobione grzebienie, które dama może wpiąć we włosy . Głowę oblubienicy mogą też ozdobić drobne kwiatuszki. Efekt szczególny, jeśli takie kwiatuszki są też jako wzór na sukni. Bywa , że wybranka pana młodego zdobi głowę jednym kwiatem. To też oryginalna ozdoba.
Ważne, by przy dobieraniu elementu dekorującego głowę, nie przesadzić ani z jego wielkością, ani z jego wzorami. To ma być tylko dodatek do sukni.
 

Kto jest Online

Na stronach naszego serwisu przebywa teraz 5 gości 

Ankieta

Czym chciał(a) byś pojechać do ślubu ?
 

Copyright www.weselny-serwis.pl.