logo

Tuesday 26th of March 2019

Baza firm


Reklama
Jak wybrać suknie ślubną ? PDF Drukuj Email

   Każda panna młoda chce wyglądać olśniewająco, a jej suknia ma być wyjątkowa, ma zachwycić pana młodego i podobać się gościom. Będzie przecież w niej nie tylko ślubować, ale bawić się do białego rana.
Uroczystość zaślubin i wesela będzie na pewno utrwalona na filmie i fotografiach, więc to jeszcze jeden argument przemawiający za wyborem pięknej kreacji.

   Żeby pragnienia stały się rzeczywistością, o wyborze sukni trzeba pomyśleć kilka miesięcy przed weselem.
Zazwyczaj, poszukiwania zaczynamy od przeglądania czasopism ,w których prezentowana jest moda ślubna. To pierwszy krok na drodze do ostatecznego wyboru modelu. Warto jednak przy tym pamiętać ,że nie zawsze te ,które zachwycają, będą odpowiednie dla nas.
Bywa, że przyszła panna młoda ,oczyma wyobraźni widzi siebie właśnie w jednej z takich sukien.
Wspaniale, ale trzeba pamiętać, iż w tych kreacjach występują modelki, a nasze kształty mogą się rónić od prezentowanych w czasopiśmie.
Trzeba więc wybrać taką suknię, która podkreśli zalety figury, a ukryje jej mankamenty.
Jeśli mamy już jako takie wyobrażenie o sukni, wyruszamy na jej poszukiwanie. Warto zajrzeć do kilku salonów ślubnych i tam dokonać rozeznania. Przyjrzeć się fasonom, materiałom, z jakich są, lub mogłyby być uszyte i cenom, które przecież nie są bez znaczenia. Nie zapomnijmy, że od jakiegoś czasu, panny młode decydują się na suknie w innym kolorze niż biały. Wybierają ecru, róż, lila, fiolet, zieleń, a nawet czerwień.
A materiał ? Jedwab, koronka, satyna, ręczne wyszycia.
Przymierzmy tę, która wpadła nam w oko. Ale... Uwaga! Nie przesadzajmy z ilością przymierzanych sukien, bo wybór będzie trudniejszy.
Wiele pań ogląda i przymierza suknie w towarzystwie przyjaciółki, mamy albo obojga rodziców. Zdarza się, że i pan młody dotrzymuje towarzystwa swojej wybrance w odwiedzaniu salonów. Warto więc wziąć pod uwagę spostrzeżenia osób towarzyszących.
Coraz więcej salonów zatrudnia fachowców, którzy służą radą i pomocą w wyborze sukni. Oni wiedzą, jaki wybrać fason ,by ukryć szerokie ramiona, krągłe biodra albo podkreślić ładną talię czy kształtny biust. Pomogą zdecydować ,czy będzie to kreacja dwuczęściowa, czy ,może, luźna w kształcie litery A, z dekoltem , z odkrytymi plecami, na ramiączkach?
Jeśli zdecydujesz się na szycie sukni na miarę ,musisz uzbroić się w cierpliwość .Nieodzowne są bowiem przymiarki. Przy tej okazji warto pomyśleć o wcześniejszym kupnie butów, by można było długość sukni dopasować do wysokości obcasów.
Trzeba też zapytać o termin realizacji i pamiętać, że czas oczekiwania będzie dłuższy w okresie od marca do października, bo to właśnie wtedy ślubów jest najwięcej.
Bywa ,że o uszycie sukni prosi się znajomą krawcową. Można i tak, ale warto się zastanowić ,czy poradzi sobie z takim wyzwaniem, czy szyła już taką suknię, czy sprosta naszym oczekiwaniom?
No i pamiętajmy, że klientce przybędzie obowiązków .Pewnie zakup materiału, halek, wszelkich dodatków krawieckich będzie należał do przyszłej panny młodej.
Miejsc, w których można dokonać wyboru i zakupu tej ?jedynej? kreacji jest dużo. I jeśli sprzymierzeńcami będą :spokój, rozwaga i obiektywne spojrzenie ,to strój panny młodej będzie ,z całą pewnością, pełen uroku.

 

 

Czytaj także :

 

 

 

 

 

Kto jest Online

Na stronach naszego serwisu przebywa teraz 64 gości 

Ankieta

Czym chciał(a) byś pojechać do ślubu ?
 

Copyright www.weselny-serwis.pl.